Деталі програми “Доступні ліки”

Одне з основних питань в Україні – це висока вартість ліків, тому багатьом українцям доводиться приймати рішення: або відстрочити лікування, або здійснювати його тільки частково. Результати соцопитування показали, що 94% респондентів вважають медпрепарати надмірно дорогі. При цьому 48% пацієнтів скаржаться на підробки і неякісні ліки. Майже 70% українців не звертаються до лікарів і займаються самолікуванням. А половина всіх хворих приймала ліки за порадами знайомих чи рекомендаціями в інтернеті.

Згідно статистичних даних смертність від серцево-судинних хвороб становить 65 відсотків від загальної смертності в Україні. Діабет другого типу мають мільйон осіб. Це в шість разів більше, ніж хворих на діабет першого типу — інсулінозалежний. Людей із бронхіальною астмою зареєстровано 210 тисяч. Це діти та молодь. Тому саме ці захворювання потребують особливої уваги.

1 квітня 2017 року в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки». Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, хворі отримуватимуть безкош¬товно трохи більше півтора десятка препаратів від серцево-судинних захворювань, три найменування ліків від бронхіальної астми і два – від діабету другого типу.

Загалом, за підрахунками МОЗу, під дію програми підпадають понад 23,8 млн українців. На це в Бюджеті на 2017 рік закладено 500 млн грн., на 2018 рік – понад 700 млн.грн. Назараз закладами охорони здоров’я укладено угоди з власниками аптек, які братимуть участь у програмі «Доступні ліки». Купити такі ліки можна буде в обмеженому переліку аптек, що беруть участь у програмі реімбурсації. Вони, у свою чергу, отримують відшкодування з місцевих бюджетів. Механізм, за яким відбуватиметься купівля ліків, буде таким: лікар виписуватиме рецепт не на конкретний препарат, а на діючу речовину, після чого пацієнт матиме вибір – купити препарат, рекомендований МОЗ, та отримати 100-відсоткову компенсацію, або ж придбати дорожчі ліки, але отримати компенсацію лише вартості дешевого еквівалента, а решту оплатити з власної кишені.

Ліки в аптеках видаватимуться¬ за територіальним принципом – хворий звертається до свого дільничного лікаря, а той видає рецепт на необхідний медикамент і повідомляє, в яких аптеках його можна отримати.

Люди можуть купити ліки і в іншому населеному пункті, але для цього їм треба звернутися за рецептом до тамтешнього лікаря, , аптеки звітують про кількість виданих препаратів, а лікувальні заклади двічі на місяць перераховують їм кошти. Таким чином пацієнти мають змогу отримати ліки безкоштовно або набагато дешевше, ніж вони мусять купувати їх сьогодні. Для власників аптек це теж нормальна співпраця, бо вони гарантовано отримають свій прибуток.

Лиманський район Одеської області у 2017 році активно долучився до виконання Урядової програми «Доступні ліки».  Так, виконавцем даної програми в районі визначено комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лиманської районної ради, якому у 2017 році було виділено з державного бюджету 1183,9 тис.грн для відшкодування вартості лікарських засобів за програмою «Доступні ліки». Всього з 1 квітня 2017 року сімейними лікарями амбулаторій району було виписано 15939 рецептів за програмою «Доступні ліки», з них отоварено у аптеках 14237 рецептів на загальну суму 1178,2 тис.грн.

На 2018 рік Центру виділено з державного бюджету 1713,5 тис.грн, що на 529,6 тис.грн більше ніж у 2017 році. Станом на 01.03.2018 року в Лиманському районі 9 аптечних закладів відпускають лікарські засоби за пільговими рецептами, виписаними сімейними лікарями за програмою «Доступні ліки».

Один коментар до “Деталі програми “Доступні ліки””

  1. Привет! Это комментарий.
    Чтобы начать модерировать, редактировать и удалять комментарии, перейдите на экран «Комментарии» в консоли.
    Аватары авторов комментариев загружаются с сервиса Gravatar.

Коментарі закриті.