Всесвітній день сімейного лікаря

З 19 травня 2011 року Всесвітня організація сімейних лікарів WONCA започаткувала святкування Всесвітнього дня сімейного лікаря.

За визначенням WONCA, сімейний лікар (лікар загальної практики) – фахівець, який надає первинну медико – санітарну допомогу всім членам сім’ї, незалежно від віку, статі, характеру захворювання, з урахуванням психологічних, соціальних, культурних та особистих особливостей пацієнта та родини.

Цей день присвячений ролі сімейного лікаря в системах охорони здоров’я всього світу, він дає можливість підкреслити важливий внесок сімейних лікарів у охорону здоров’я населення.

За даними світової статистики, близько 80% усіх проблем, пов’язаних зі здоров’ям, у розвинутих країнах світу вирішуються на етапі загальної лікарської практики. І сьогодні в більшості країн світу система сімейної медицини є основою національної охорони здоров’я, а в університетах створюються програми (кафедри) для підготовки сімейних лікарів.

В Україні впровадження інституту лікаря загальної практики розпочато в 2011 році в рамках реформування й удосконалення первинної медико – санітарної допомоги в окремих областях. Сімейні лікарі довели, що вони можуть проводити ефективну профілактику захворювань та лікувати широке коло захворювань.

Щиро вітаємо Вас з нагоди Всесвітнього дня сімейного лікаря!

Завдяки Вашій турботі та професійній майстерності у людини з’являється віра та надія на одужання, і це найголовніше.

Хай усе хороше зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею!

Ми переконанні, що своєю сумлінною працею і зусиллями Ви зробите вагомий внесок в успішний розвиток сімейної медицини в Лиманському районі!

В цей день хочеться побажати Вам міцного здоров’я, сімейного благополуччя, миру, тепла і затишку в Ваших оселях, поваги і порозуміння від пацієнтів.

Від усієї душі бажаємо Вам здоров’я, щастя та безхмарного неба.

Хай кожна мить життя радує своєю неповторністю!

З повагою, адміністрація

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

Лиманської районної ради Одеської області