МЕЛАНОМА

Меланома – одна з найбільш злоякісних пухлин шкіри, яка протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті. Смертність від меланоми в Україні дуже висока, що пов’язано не з відсутністю методів лікування, с з несвоєчасною діагностикою.
Статистика свідчить, що злоякісні новоутворення шкіри на сьогодні є найбільш поширеним видом онкології в Україні. Згідно соціологічних опитувань, що таке меланома знає кожен 5-й мешканець столиці, а в регіонах кожен 10-й з опитаних. В гендерному аспекті про меланома знають 30% чоловіків або кожен третій і 70% жінок – 2/3 від загального числа інформованих. А це означає, що роль жінки у питанні здоров’я родини – ключова, і саме жінка найчастіше першою помічає у свого чоловіка, батьків, дітей підозрілу родимку і б’є на сполох.

Родимку – доброякісне новоутворення на шкірі, але під впливом певних факторів (ультрафіолету, спадковості та інше) вона має властивості перероджуватися в меланому.
Найнадійніший метод профілактики смертності від меланоми – це її раннє виявлення. При виявленні на ранніх стадіях, меланома є вельми виліковною.

Тому необхідно регулярно перевіряти свої родимки і родимки своїх близьких за системою самодіагностики АКОРД, де кожна буква має своє значення:

А – асиметрія. Якщо умовна віст ділить родимку на дві нерівні половинки;
К – край. Якщо він стає нерівним, рваним, з зазубринками;
О – окрас. Поява змін в кольорі, вкраплень темнішого або світлішого, зникнення забарвлення можуть свідчити про попередження;
Р – розмір. Збільшення родимки в ширину або в висоту може бути небезпечним симптомом;
Д – динаміка. Поява кірочок, тріщинок, кровоточивість, випадіння волосків теж будуть нагадувати про небезпеку.
При виявлені, хоча б, однієї з ознак АКОРДу, необхідно негайно звернутися до лікаря дерматоонколога.